Novinky

Novinky od RS Barcelona: Grilování a fotbálek na každou terasu

Interior design | 25. 11. 2015 0

Konečně začalo jaro a s ním i sezóna grilování. Teď si můžete užívat grilování a pingpong, i pokud máte jen malý balkón nebo terasu. Uvnitř retro kufříku odlehčené verze přenosného grilu se skrývá výkonná plotýnka, která si poradí i s tím největším steakem. Díky perforaci se totiž gril zároveň lépe zahřívá (a lépe griluje) a kufřík se ochlazuje. A když se dogriluje, stačí jej očistit, zavřít auklidit. Na výběr ze 4 retro barev: černá, zelená, modrá, béžová.

 

Vždy jste snili o pingpongovém stole, ale nevešel se vám na terasu o pár centimetrů? Teď už stačí jen 180 cm, místo původních 220, a můžete si užívat jídelního stolu, který se po grilování stane sportovním kolbištěm. Dokonalá kombinace na sobotní večery!

Nová Diesel Living kolekce a Seletti

Interior design | 09. 05. 2015 1

Kolekce Cosmic Diner od Diesel Living a Italská designová značka

 

Velmi zajímavě vymezuje stropní podhled

Podsvícené stropy Clipso | 01. 05. 2015 0

Společenskou zónu a kuchyň zvlášť velmi zajímavě vymezuje stropní podhled. A nejen tím, že nepřímo osvětluje interiér, ale i atraktivním způsobem zpracování. Místnost může osvětlovat po vnějším obvodu podhledu, ale i po obvodu jeho vnitřního profilu.

 

 

Kuchyň byla vyrobená na míru (design Martin Sladký). Pracovní deska je zhotovená z tenkého bílého kompozitního materiálu Krion a výplň osvětleného stropního podhledu kryje strukturovaná textilní krytina Clipso.

Iveta Kopicová

 

 

 

Panelákový byt Jak se staví sen (28.3.2015)

CLIPSO | 27. 04. 2015 0

Napínaný strop Clipso je jednoduchým a praktickým způsobem, jak proměnit interiér – a zkvalitnit pobyt vmístnosti.  I proto si jej vybírají designéři pořadů o bydlení ke změně  panelákových bytů, které patří k těm náročnějším a obávaným.

 

„Akustika, tepelná izolace, estetický dojem, prach,“ vypočítává hlavní problémy panelákových bytů architekt František Kobližka/ interiérový designér Julien Vondra „Napínané stropy Clipso jsou elegantním řešením, jak se všech těchto nevýhod zbavit. Funkční stěna izoluje, napravuje estetické nešvary a dodá interiéru naprosto nový vzhled.“

 

Napínaný strop Clipso v designu Kamidesign byl jednou z hlavních změn, které designéři Jak se staví sen v panelákovém bytě provedli. "Nejvýraznější a hlavní designový a praktický prvek do paneláku je napínaný podhled CLIPSO. Ten jsme nechali potisknout výraznou grafikou abstraktních motivů,  které připomínají vesmír a evokují svobodu," vysvětlila architektka Kamila Douděrová.

 

Novinky:

Napínané stěny a stropy Clipso jsou již stálicí v českých pořadech o bydlení. Dokáží totiž interiér proměnit – a na rozdíl od vymalování je jejich aplikace rychlá, čistá a bezproblémová.  Naposledy jste je mohli vidět při proměně panelákového bytu v pořadu Jak se staví sen (vysíláno 28.3.20O15).

 

"Nejvýraznější a hlavní designový a praktický prvek do paneláku je napínaný podhled CLIPSO, který jsme nechali potisknout výraznou grafikou abstraktních motivů, připomínající vesmír, svobodu…"

 

Podívejte se na fotografie z proměny:

 

V oblíbeném pořadu Jak se staví sen hrál hlavní roli napínaný strop Clipso. Architekti Kamila Douděrová a František Kobližka si byli vybrat z mnoha barev a vzorů v našem showroomu.

 

Jaký vzor se líbí vám?

Casa De Carli restaurant

Clipso | 10. 04. 2015 0

Casa De Carli se nachází na místě, kde byla dlouhá léta italská restaurace Amici Mei. 

Novoroční předsevzetí pro váš krásnější byt

Interior design | 07. 04. 2014 0

5.3.2015 Novoroční předsevzetí pro váš krásnější byt

Každý začátek roku má v sobě příslib změny a nového, lepšího života. Často ale zapomínáme na prostor, který nás ovlivňuje více, než si myslíme. Máme pro vás tipy, co si do nového roku přát – pro váš byt nebo dům.


Ať už plánujete zlepšit svůj jídelníček, zhubnout nebo se konečně pustit do studia cizího jazyka, potřebujete k tomu správný prostor. Změna návyků je totiž do značné míry závislá na změně prostoru. A váš byt si také zaslouží změnu k lepšímu!


Prostor pro vaše nové návyky

Předsevzetí zhubnout vezme brzy za své, pokud máte v lednici stále plno uzenin a na lince položený fritovací hrnec pro přípravu hranolek. Než se pustíte do větší změny ve svém životě, věnujte odpoledne přípravě optimálního prostoru, ve kterém se bude nový návyk dodržovat jedna radost. Pro hubnutí to tedy znamená zbavit se všech potravin, které jsou tučné nebo sladké, vyrazit na velký nákup zeleniny, ovoce a zdravých surovin. Najít si pět receptů, které budete vařit následující týden. A na kuchyňskou linku postavte mixér na zdravé koktejly nebo odš’ťavňovač na přípravu ovocných a zeleninových šťáv. Když pak ráno vstanete, nebudete mít jinou možnost než jíst zdravě J


Tabula rasa

Není nic krásnější než zasednout k prázdnému stolu a začít novou práci, kde nemáte žádné resty, nevyřízené maily a zapomenuté úkoly. Podobný pocit, jako máte při nástupu do nového zaměstnání, můžete mít i díky uklizenému bytu. Pokud se vaše předsevzetí týká kupříkladu kariéry, ukliďte si svůj pracovní stůl nebo domácí pracovnu. Na co se zaměřit nejvíce? Zbavte se všeho, co nebudete pro své nové plány potřebovat. Sborník z konference, na které jste byli před pěti lety, nebo smlouvy s firmami, které už neexistují (pokud je nepotřebujete k daňovým účelům). Výsledkem by měl být čistý stůl, obrazně i doslovně, kdy budete mít jasné, co všechno ještě musíte dokončit. Máte strach z toho, co všechno v útrobách svého stolu nebo krabic s papíry naleznete?

Relaxační prostor


Všimli jste si, že v hotelovém pokoji se daleko lépe odpočívá než doma? Důvodem je to, že v není vizuální šum – všechny předměty, které máme doma na očích a podvědomě nás rozptylují. Pokud chcete místnost jednoduše vylepšit, stačí poschovávat co nejvíce věcí do zásuvek, skříní, mimo dohled... Uvidíte, že se v takovém prostoru budete cítit příjemně!


Bonus navíc: Pokud se zbavíte sbírky panenek nebo suvenýrů z cest, pomůžete tak i svému zdraví. Na podobných předmětech se chytá prach, kterého se pak nesnadno zbavuje. A úklid čistých ploch je hračkou.

Nová pravidla


Až se váš pracovní stůl vynoří jako bájný Fénix ze závějí papíru, oslavte to! Třeba krásnými designovými pomůckami od DOIY (http://decolab.cz/cs/home/224-my-comic-life.html). I práce může být zábavná, když máte barevné a veselé prostředí kolem sebe.

 

 

Pět tipů, jak využít sílu barev v interiéru

Interior Design | 25. 03. 2015 0

Když se nastěhujete do nového bytu, všechny stěny bývají standardně vymalované na bílo. Barvy ale mohou interiér oživit, dodat mu individualitu a v neposlední řadě působí i na náladu a psychickou pohodu. Designové interiéry si zaslouží probudit pomocí barev!

1. Více prostoru

Přestože bílá bývá považována za barvu, která pokoj opticky zvětší, daleko lépe v tomto ohledu fungují jasné odstíny, kupříkladu žlutá. „Žlutá mi vždycky připadala příliš výrazná a křiklavá. Pak jsem ale u byla u kamarádky a moc se mi líbil její dětský pokoj  a já marně přemýšlela, čím to je,“ vysvětluje třicetiletá Markéta, proč se pro ni žlutá stala univerzální barvou pokojů. „Pokoj byl vymalovaný nažluto, ale já si toho vůbec nevšimla – jen mi připadal příjemný, zalitý sluncem, optimistický. “Jak tedy vybrat správný nátěr v obývacím pokoji? Zamyslete se, zda chcete v pokoji odpočívat, nebo naopak se bavit, hrát hry nebo se zabývat koníčky.

Tip: Příjemný povrch na pohled i dotyk zaručí betonová stěrka by Marius Aurenti. Na výběr nabízí 29 matných barev pro přirozených vzhled a 16 minerálních odstínů pro výrazný efekt. Barvy tak skvěle zdůrazní designový interiér v rustikálním nebo moderním vzhledu.

2. Chuť k jídlu

Červená barva podporuje chuť k jídlu. Klidně ji použijte jen na jednu stěnu kuchyně, nebo na doplňcích. Další vhodnou barvou do kuchyně nebo jídelny je žlutá.

Tip: Červená zvyšuje krevní tlak, modrá snižuje.  Tyto barvy mají také vliv na výkonnost při sportu - sportovci oblečení v červeném dresu porazili protivníky oblečené v modrém v 60 %. Červený nátěr v obývacím pokoji je tedy vhodný, pokud máte hodně návštěv a svůj volný čas trávíte aktivně. Pro bydlení ve francouzském stylu můžete zvolit třeba kombinaci červené a přírodního dřeva nebo cihly.

 

3. Kreativita a přesnost

Pokud pracujete z domova, vymalujte aspoň jednu stěnu podle povahy vaší práce. Červená barva prokazatelně zlepšuje soustředění na detail, jak dokázala americká studie (http://www.nytimes.com/2009/02/06/science/06color.html?_r=0). Účetní, právníci a korektoři proto fungují lépe v červeném prostoru, tvořivé profese naopak v modrém. Modrá je barva kreativity a nových nápadů.

4. Teplo domova

Přestože se to může zdát neuvěřitelné, teplé odstíny barev, oranžová a červená zvyšují pocitovou teplotu místnosti. V místnosti vymalované oranžovou  lidé pociťovali zimu, až když teplota klesla na 11 ­ stupňů. V modré místnosti jim byla zima už při 15 stupních. Barevné stěny navíc odrážejí nebo absorbují teplo a světlo, což je nejmarkantnější u bílé (chladná, odráží světlo a teplo) a černé (absorbuje teplo a světlo). Pokud je pro vás toto téma důležité, zeptejte se u každé barvy na LRV (Light Reflectance Value, hodnota odrazu světla), kdy 100 je největší odraz bílé barvy a 0 maximální absorpce světla a tepla u barvy černé..

Kombinace svěží modré s bílou je příjemně chladivá v letních měsících, navozuje svěží a čistý pocit. Modro-bílá je populární ve všech zemích kolem Středozemního moře právě pro svůj chladivý a relaxační účinek. Pro bydlení ve francouzském stylu je tedy modrá a bílá barva nátěru obývacího pokoje skvělá Tepelný komfort je důležitý i pro designový interiér, pokud se chcete příjemně cítit a v bytě si užívat pohody při odpočinku. Nejdůležitější je z tohoto pohledu nátěr v obývacím pokoji, kde trávíte nejvíce času.

Tip: Chcete využít síly barev pro každé roční období a nechce se vám malovat celý byt? Vyzkoušejte napínané stěny Clipso, které vám umožní komfortně změnit barvu pokoje během pár minut.

5. Relaxace

Modrá, zelená, fialová nebo levandulová navozují pocit klidu a skvěle se hodí do ložnice a koupelny. Čím sytější barva, tím výraznější vizuální efekt a také větší vliv na psychiku.  Pastelové, jemné barvy jsou vhodné i pro dětské pokoje, zatímco výrazné odstíny mohou děti rušit a způsobovat neklid. Pro dětské pokoje je vhodná i zelená barva, která uklidňuje. Ta navíc zlepšuje i fyzické zdraví – pacienti, kteří měli okna do zeleně nebo pokoj vymalovaný zelenou barvou, se uzdravili rychleji než ostatní. Právě zelená a žlutá jsou v poslední době stálicí  mezi interiérovými barvami. Žlutý nátěr v obývacím pokoji je optimistický a příjemný na pohled. Pro bydlení ve francouzském stylu zvolte béžovou, bílou nebo jemné odstíny modré.

Tip: Růžová prokazatelně snižuje agresivitu, jak dokázaly pokusy s vězni.  Má také negativní vliv na sportovní výkony, a proto se někdy šatny určené pro hostující týmy vymalovávají právě růžovou.

Barvy-nebarvy?

Bílá, černá a šedá mají v interiérovém designu zvláštní postavení. Černá stěna zaujme na první pohled. Kromě teenagerů si ji oblíbili designéři a umělci, protože je velmi jednoduchým způsobem, jak dodat prostoru dramatičnost a výjimečnost. Šedá je elegantní a nenápadná, výborně se hodí do studovny nebo do obývacího pokoje. Pokud je ale používaná na více místech v bytě, může ve výsledku působit nepříjemně a... šedivě. Do jedné místnosti je ale výbornou univerzální volbou. Šedá barva nátěru v obývacím pokoji bude dobrou volbou pro bydlení ve francouzském stylu.

Bílá je univerzální, nikoho neurazí, a proto je stále nejčastější barvou. Bílá je z pohledu grafika sice jen jedna, pro potřeby interiérových barev ale existují desítky odstínů bílé. Může jít o tradiční teplé odstíny (béžová, krémová, s příměsí červené apod.) nebo moderní studené odstíny bílé. Bílá s červeným nádechem skvěle doplní dřevěný nábytek, k interiéru ve výrazných barvách se lépe hodí bílá s modrým odstínem.

Jak jste si vymalovali stěny vy? Podělte se s námi o svoje tipy a zkušenosti.

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena