Novinky

Novoroční předsevzetí pro váš krásnější byt

Interior design | 07. 04. 2014

5.3.2015 Novoroční předsevzetí pro váš krásnější byt

Každý začátek roku má v sobě příslib změny a nového, lepšího života. Často ale zapomínáme na prostor, který nás ovlivňuje více, než si myslíme. Máme pro vás tipy, co si do nového roku přát – pro váš byt nebo dům.


Ať už plánujete zlepšit svůj jídelníček, zhubnout nebo se konečně pustit do studia cizího jazyka, potřebujete k tomu správný prostor. Změna návyků je totiž do značné míry závislá na změně prostoru. A váš byt si také zaslouží změnu k lepšímu!


Prostor pro vaše nové návyky

Předsevzetí zhubnout vezme brzy za své, pokud máte v lednici stále plno uzenin a na lince položený fritovací hrnec pro přípravu hranolek. Než se pustíte do větší změny ve svém životě, věnujte odpoledne přípravě optimálního prostoru, ve kterém se bude nový návyk dodržovat jedna radost. Pro hubnutí to tedy znamená zbavit se všech potravin, které jsou tučné nebo sladké, vyrazit na velký nákup zeleniny, ovoce a zdravých surovin. Najít si pět receptů, které budete vařit následující týden. A na kuchyňskou linku postavte mixér na zdravé koktejly nebo odš’ťavňovač na přípravu ovocných a zeleninových šťáv. Když pak ráno vstanete, nebudete mít jinou možnost než jíst zdravě J


Tabula rasa

Není nic krásnější než zasednout k prázdnému stolu a začít novou práci, kde nemáte žádné resty, nevyřízené maily a zapomenuté úkoly. Podobný pocit, jako máte při nástupu do nového zaměstnání, můžete mít i díky uklizenému bytu. Pokud se vaše předsevzetí týká kupříkladu kariéry, ukliďte si svůj pracovní stůl nebo domácí pracovnu. Na co se zaměřit nejvíce? Zbavte se všeho, co nebudete pro své nové plány potřebovat. Sborník z konference, na které jste byli před pěti lety, nebo smlouvy s firmami, které už neexistují (pokud je nepotřebujete k daňovým účelům). Výsledkem by měl být čistý stůl, obrazně i doslovně, kdy budete mít jasné, co všechno ještě musíte dokončit. Máte strach z toho, co všechno v útrobách svého stolu nebo krabic s papíry naleznete?

Relaxační prostor


Všimli jste si, že v hotelovém pokoji se daleko lépe odpočívá než doma? Důvodem je to, že v není vizuální šum – všechny předměty, které máme doma na očích a podvědomě nás rozptylují. Pokud chcete místnost jednoduše vylepšit, stačí poschovávat co nejvíce věcí do zásuvek, skříní, mimo dohled... Uvidíte, že se v takovém prostoru budete cítit příjemně!


Bonus navíc: Pokud se zbavíte sbírky panenek nebo suvenýrů z cest, pomůžete tak i svému zdraví. Na podobných předmětech se chytá prach, kterého se pak nesnadno zbavuje. A úklid čistých ploch je hračkou.

Nová pravidla


Až se váš pracovní stůl vynoří jako bájný Fénix ze závějí papíru, oslavte to! Třeba krásnými designovými pomůckami od DOIY (http://decolab.cz/cs/home/224-my-comic-life.html). I práce může být zábavná, když máte barevné a veselé prostředí kolem sebe.

 

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena